Upravit stránku

Obchvat Opavy uspěl v soutěži Stavba roku 2020

Do prestižní celorepublikové soutěže Stavba roku 2020, jejímž hlavním organizátorem je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR, přihlásily M – SILNICE hned tři stavby. A byly úspěšné. Ve 28. ročníku soutěže získaly cenu Státního fondu dopravní infrastruktury za stavbu I/11 Opava, severní obchvat - východní část.

Zahájení stavby v Českém ráji

Stavba, při níž dojde k odstranění nebezpečného křížení železničního přejezdu
bez závor s frekventovanou silnicí I/35 u obce Ktová v Českém ráji, byla zahájena poklepem základního kamene 25. září 2020 za účasti generálního ředitele ŘSD ČR Radka Mátla

Stavět umíme, M – SILNICE získaly dvě ceny

Vyhodnocení prestižní soutěže ČDS&T 2019 - Česká dopravní stavba, technologie, inovaceroku 2019 bylo vyhlášeno na slavnostním galavečeru v Betlémské kapli 22. září 2020 za účasti místopředsedy vlády, ministra průmyslu a obchodu a ministra dopravy, pana Karla Havlíčka.

Opočno má nový obchvat

V úterý 11. srpna 2020 byl slavnostně otevřen severní obchvat Opočna, který odvede v rámci rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny z centra města tranzitní dopravu mířící od Hradce Králové a Jaroměře na Dobrušku. Město na obchvat čekalo přes třicet let, stavba první etapy přeložky silnice II/298 vyšla na 147 milionů korun s DPH.

Ministr dopravy Karel Havlíček se zastavil na naší stavbě v Přerově

V rámci návštěvy Olomouckého kraje se na naší stavbě na silnici I/55 MÚK s ČD Přerov Předmostí zastavil ve čtvrtek 30. 7. 2020 v doprovodu generálního ředitele ŘSD ČR Radka Mátla, ředitele ŘSD, správy Olomouc Martina Smolky, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka, primátora Přerova Petra Měřínského a dalších ministr dopravy Karel Havlíček.